Menu Zamknij

koncert

   

Koncert

Szkoły Muzycznej

 

31 maja 2023 r. byliśmy uczestnikami niezwykłego koncertu, jaki przygotowali dla nas uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu- ZPN Sułkowice. Prowadziła go pani dyrektor Halina Repeć. Na samym początku pani dyrektor opowiedziała nam o specyfice nauczania w Szkole Muzycznej. Dowiedzieliśmy się m.in., że dzieci uczą sięw niej po południu, a czasami w soboty. Szkoła prowadzi indywidualne zajęcia nauki gry na wybranym instrumencie, a także zbiorowe lekcje teoretyczne. Ważnym elementem pracy szkoły jest działalność koncertowa, organizowanie przeglądów i konkursów oraz współpraca z instytucjami kulturalnymi oraz placówkami oświatowymi. Pani Halinka zachęcała dzieci z naszej szkoły do rozwijania swoich zdolności oraz zainteresowań muzycznych i zaprosiła je na dzień otwarty.

W dalszej części uczniowie Szkoły Muzycznej zaprezentowali nam swoje  umiejętności gry na wybranym przez siebie instrumencie. Najpierw poznaliśmy instrumenty strunowe (gitarę, skrzypce oraz pianino- zastąpił je keyboard), następnie instrumenty dęte (trąbkę, flet poprzeczny, saksofon oraz akordeon) i na koniec instrumenty perkusyjne (bębenek i ksylofon). Dzieci oczarowały widownię niezwykłymi dźwiękami i uwrażliwiły ją na piękno muzyki. Po każdym występie pani dyrektor opowiadała, jak zbudowany jest instrument i w jaki sposób go używać. W ten sposób młodzi artyści upowszechniają kulturę muzyczną w otoczeniu, a wielu z nich po zakończonych egzaminach będzie kontynuowało naukę w Szkole Muzycznej II Stopnia.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani dyrektor Halinie Repeć oraz uczniom za wspaniałą lekcję muzyki, która poruszyła nasze emocje, pozwoliła się zrelaksować, ale i kształtowała naszą wyobraźnię.

                                                                                                          Iwona Wrona

GALERIA ZDJĘĆ

Skip to content