Menu Zamknij

kosmiczna przygoda


 
Kosmiczna przygoda z Mobilnym Planetarium „Orbitek” 

30 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłej i pełnej emocji wirtualnej podróży w kosmos. Wszystko to za sprawą Mobilnego Planetarium „Orbitek”.

We wnętrzu ogromnej, nadmuchiwanej kopuły przyjrzeli się z bliska planetom, poznali ich charakterystyczne cechy i miejsce w Układzie Słonecznym. Obserwowali także gwiazdozbiory nieba północnego i usłyszeli wiele ciekawostek na ich temat.

Starsi uczniowie wraz z Neilem Armstrongiem wylądowali na Księżycu i dowiedzieli się co nieco o misji Apollo 11. Ponad to obserwowali następstwa jakie niesie ze sobą ruch wirowy i obiegowy Ziemi, a także poznali aplikację, która ułatwia obserwację nocnego nieba początkującym miłośnikom astronomii.

Wszyscy uczestnicy pokazu byli zachwyceni i długo dzielili się wrażeniami z tej niecodziennej podróży.  

K.Tyrpa

Galeria zdjęć

Skip to content