Menu Zamknij

samosterujące samochodziki

  #LABORATORIAPRZYSZŁOŚCI
#LABORATORIAPRZYSZŁOŚCI

Samosterujące samochodziki 

 

Interaktywne budowanie samochodzików  z klocków lego.

1.06.2023 r. w naszej szkole na zajęciach z programowania, tworzyliśmy jeżdżące samochodziki z klocków. Na początku składaliśmy pojazdy, było to dla nas ekscytujące, ponieważ świetnie się przy tym bawiliśmy. Gdy już stworzyliśmy małe samochodziki, wtedy zamontowaliśmy czujniki, które wykrywały, gdzie jest przeszkoda. Później dostaliśmy laptopy, na których mieliśmy zaprogramować poruszanie się naszego pojazdu w specjlanym programie. Budowle budowaliśmy w grupach. Następnie położyliśmy pojazdy na torze przeszkód, na którym mogły wymijać różne przeszkody. 

Przeznaczyliśmy na to całą lekcję. To był najlepszy Dzień Dziecka w naszej szkole.

Aleksandra Biela

Weronika Biela

Galeria zdjęć

Animacja

Skip to content