Menu Zamknij

powiew wakacji

  Powiew wakacji
– szalone zabawy
klas II w Rabkolandzie
 

 

 

Czas wakacji zbliża się wielkimi krokami. Za nami rok ciężkiej, wytężonej pracy i nauki szkolnej. Z tej okazji uczniowie klasy II a i II b pod opieką wychowawców i nauczycieli udali się 12 czerwca 2023r na wycieczkę turystyczno-rekreacyjną.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Skansen słynie z najliczniejszej i jednej z najciekawszych kolekcji eksponatów związanych z historią kolejnictwa na ziemiach polskich. Na kilku torach urządzono ekspozycję wycofanych z ruchu parowozów, lokomotyw elektrycznych i spalinowych, wagonów, pługów, żurawi i innego taboru specjalnego.

Na parterze w budynku administracyjnym obejrzeliśmy wystawę stałą, dzięki której wszyscy zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z historią kolei w rejonie Chabówki ze szczególnym uwzględnieniem parowozowni, która dziś pełni rolę Skansenu. Ekspozycja prawie 90 zabytkowych pojazdów szynowych wywołała w nas wiele ciekawych i nieznanych wcześniej wrażeń.

Później przyszedł czas na szalone zabawy w „Rabkolandzie”. Rabkoland to wspaniały park rozrywki dla dzieci, położony w sercu Rabki-Zdroju. Strefy tematyczne – Machinarium, Góralsko Dżungla, Dolina Trzmiela i inne – oferują niezapomnianą rozrywkę dla wszystkich uczestników. Tak właśnie było też i z nami. Korzystaliśmy z wielu atrakcji jakie były na terenie parku.Szczególną popularnością cieszyły się karuzele, diabelski młyn, autodrom, samochodziki, rollercoastery, place zabaw oraz wiele innych. Podczas zabaw towarzyszyły nam wspaniałe emocje radościa uśmiechy nie znikały z naszych twarz. Niektórzy z nas pokonali swoje słabości i lęki, a z Rabkolandu wrócili szczęśliwi i przekonani o swojej sile wewnętrznej.

Czas spędzony na wspólnym wyjeździe był dla nas bardzo miły i radosny. Na długo pozostanie w naszej pamięci.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji oraz paniom Asi i Madzi za sprawowanie nad nami opieki na terenie parku oraz dodawanie otuchy w chwilach słabości.

Uczniowie kl. II a i II b

opracowała H. Borska

 

 

Galeria zdjęć

Skip to content