Menu Zamknij

rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

  Rozpoczęcie
roku szkolnego
2023/2024
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.
Ten rok szkolny rozpoczęliśmy nietypowo, bo dnia 4 września. Pełni zapału i sił do pracy  spotkaliśmy się  wspólnie na apelu inaugurującym rok szkolny 2023/2024.
Spotkanie rozpoczęło się barwną przemową Pana dyrektora Marcelego Pacuta i Burmistrza Gminy Sułkowice Pana Artura Grabczyka. Następnie Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Kamil Rusek zgłosił gotowość społeczności szkolnej do nowego roku szkolnego 2023/2024. Po okolicznościowych wystąpieniach nastąpiła część artystyczno – edukacyjna przygotowana przez kasy 7a i 7b  i ich wychowawczynie Panią mgr Martę Dzidek i  Panią mgr Marię Lipińskiej, z gościnnym udziałem uczennicy klasy 6 a Patrycji Grucy.
Na początku apelu uczniowie wprowadzili nas w stan zadumy, przypominając wszystkim o okrutnych i krwawych  wydarzeniach z września 1939 roku.  Potem wysłuchaliśmy wzruszającego wykonania piosenki „ Rozkwitały pąki białych róż”  zaśpiewanej przez Patrycję. Później nastąpiła  część rozrywkowa spotkania.  Uczennice i uczniowie zaprezentowali wiersze i humorystyczne scenki przypominające nam o już niestety ostatnich słonecznych dniach wakacji.
Ogromnymi brawami zostali także  przywitani przez społeczność szkolną pierwszoklasiści, którzy zachwycili zgromadzonym urokliwą recytacją .
                                                         M. Dzidek i M. Lipińska

 

 

 

Skip to content