Menu Zamknij

Spotkanie z wyjątkowym Gościem

  Spotkanie z wyjątkowym Gościem  

12 września 2023r. naszą szkołę odwiedziła Pani Jadwiga  Śliwa – koronkarka i hafciarka  z Bobowej, autorka sztandaru Szkoły Podstawowej nr2 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach.

Pani Jadwiga jest wieloletnim nauczycielem nieistniejącego już zawodu hafciarka – koronkarka. W ramach swojej działalności prowadzi szkolenia, kursy, prezentacje, warsztaty z zakresu koronki klockowej i haftu. Propaguje dziedzictwo kulturowe w kraju i poza jego granicami. Jej piękne koronkowe wyroby znajdują się w muzeach w Warszawie, Katowicach i Krakowie.”

Pani Jadwiga za swoją sztukę rękodzielniczą została w 2021r. uhonorowana przez Pana profesora dr hab. Piotra Glińskiego ministra kultury tytułem „Mistrz Rzemiosł Artystycznych”.

Artystka specjalizuje się także w sztandarach, ale na tym polu wspiera ją córka.  I tu trzeba powiedzieć, że obie są mistrzyniami. Przykładem mogą być sztandary w gorlickich szkołach – Kromerze, Ekonomiku czy Zespole Szkół Technicznych.

Jesteśmy zatem zaszczyceni, że właśnie Panie podjęły się stworzenia naszego szkolnego sztandaru, który już w tym roku szkolnym będzie honorował imię naszego Patrona.

Dziękujemy Paniom bardzo za przybycie do naszej placówki, prezentację niezwykłych rękodzieł oraz za mini warsztaty prezentujące technikę koronki klockowej, przeprowadzone podczas lekcji plastyki z klasą 6b.

 E. J-J

Galeria zdjęć

 

Skip to content