Menu Zamknij

spotkanie z policjantem – 17.X.2023 r.

  Spotkanie uczniów
klas 1-3 z Policjantem
 

 

W dniu 17 października w  naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem st. asp. Tomaszem Wajdą, w którym udział wzięły dzieci z klas 1-3. Celem wydarzenia było zwiększenie świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym, skupienie uwagi na realnych zagrożeniach, z którymi mogą się spotkać oraz przekazanie praktycznych wskazówek, które pomogą im unikać ewentualnych niebezpieczeństw.
W trakcie prelekcji funkcjonariusz poruszył wiele istotnych kwestii. Swoją prezentację rozpoczął od wyjaśnienia uczniom podstawowych zasad bezpieczeństwa, takich jak korzystanie z chodników i przejść dla pieszych. Następnie omówił znaczenie sygnałów świetlnych i znaków drogowych. Podkreślił również konieczność noszenia elementów odblaskowych po zmroku i w warunkach ograniczonej widoczności.
Spotkanie z Panem Policjantem było niezwykle pouczające i inspirujące. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać na drodze oraz dowiedzieli się, jak chronić swoje życie i zdrowie, stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa.

 

 

 

Małgorzata Moskal

 

Galeria zdjęć

Skip to content