Menu Zamknij

dla Oskara

Zbiórka plastikowych zakrętek
dla Oskara

 

 

Kochani Uczniowie!
Oskar Blak jest mieszkańcem Sułkowic. Chłopiec ma 4 lata i od urodzenia zmaga się z niezwykle rzadką chorobą- to „encefalopatia padaczkowa z całkowitą demielinizacją mózgu”. Wypowiada pojedyncze słowa, posadzony siedzi samodzielnie przez krótką chwilę. Ma bardzo słabe mięśnie. Pojawiają się ataki padaczki i bezdech. Jego  Rodzice nie poddają się, mimo że na całym świecie zdiagnozowano tylko 4 takie przypadki. W Polsce Oskar jest jedynym dzieckiem, który zmaga się z tą chorobą. Chłopiec od lat jest podopiecznym Fundacji „Siepomaga”. Wymaga codziennej, kosztownej rehabilitacji oraz stałego podawania leków. Konieczne są dalsze konsultacje z klinikami w Polsce i za granicą.
Wspólnie pomóżmy Oskarowi!
Zaprośmy do zbiórki rodziców, dziadków, przyjaciół. Plastikowe zakrętki można składać codziennie u wychowawców klas lub przy portierni u pani woźnej. Pomaganie ma sens, a dobro wraca!

 

 

 

Samorząd Uczniowski

 

 

 

Skip to content