Menu Zamknij

Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

  Szkolny Konkurs Pieśni
i Piosenki Patriotycznej
2023/2024
 

    Wyniki konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej 2023/2024

                                        Wyniki konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej 2023/2024

09.11.2023 r. (czwartek) odbył się Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Wzięło w nim udział 27 podmiotów muzycznych: 9 solistek (Zuzanna Poluszak 1b, Nina Jelonkiewicz 1b, Antonina Piątkowska 1b, Anna Uznańska 2a, Dagmara Nędza 2b, Lena Kiebzak 2b,  Oliwia Maniecka 5b, Patrycja Gruca 6a, Nikola Rusek 7b), 2 duety (Anna Uznańska i Emilia Moskal z 2a, Joanna Biela i Maja Matulska 4a),  1 grupa wokalno- instrumentalna (Karol Piątkowski, Miłosz Starzec, Karol Gąsienica- Mikołajczyk 6b) oraz  15 grup wokalnych (klasa 1a, klasa 2a, klasa 2b, 2 grupy wokalne z 3a, 2 grupy wokalne z 3b, klasa 4a, klasa 4b, klasa 5a, klasa 5b, klasa 6a, klasa 6b, klasa 7a, klasa 7b).
Jury w składzie Teresa Chodnik-Bigaj, Dawid Kawaler, Aleksandra Łakomy, Joanna Kowalczyk oceniając dobór repertuaru, muzykalność , warunki głosowe wykonawców, oryginalność interpretacji, znajomość tekstu, melodii   oraz ogólny wyraz artystyczny przyznało następujące miejsca:

 

Klasy I-III

Soliści
I miejsce  Lena Kiebzak 2b – Rozkwitały pąki białych róż
II miejsce Anna Uznańska 2a – Wierzby i bociany
III miejsce Antonina Piątkowska 1b – Jest takie miejsce
 
Grupy

 

I miejsce 
Klasa 3a – Jedenasty listopada
II miejsce 
Grupa wokalna z klasy 3a w składzie : Alicja Latoń, Maja Śmiłek, Magdalena Biela, Amelia Obajtek, Jagoda Klimas,
Pola Walczak – Wierzby i bociany
III miejsce
Klasa 2b – Pałacyk Michla
Grupa wokalna 1 z klasy 3b – Przybyli Ułani

Wyróżnienie
Anna Uznańska i Emilia Moskal z 2a – duet – Jaki piękny kraj

 

Klasy IV-VIII

Soliści
I miejsce Nikola Rusek 7b – Jeśli nie wrócę przed świtem
II miejsce Patrycja Gruca 6a – Kolęda Warszawska
III miejsce Oliwia Maniecka 5b – 11 listopada

Grupy
I miejsce
– brak
II miejsce
Grupa wokalno – instrumentalna z 6b w składzie : Karol Piątkowski, Miłosz Starzec, Karol Gąsienica –Mikołajczyk – Rota
III miejsce
Klasa 5b – My, Pierwsza Brygada

 

Konkurs przebiegł w podniosłej atmosferze. Prowadzący, Dawid Kawaler (nauczyciel muzyki) przypomniał uczniom rolę jaką pełnia pieśń patriotyczna w historii naszej Ojczyzny, natomiast Pan Dyrektor mgr Marceli Pacut  10.11.2023 r.( piątek) po uroczystej Akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, kierując słowa uznania dla wszystkich uczestników wydarzenia ogłosił wyniki rywalizacji oraz wręczył laureatom nagrody i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom, natomiast wszystkim wychowawcom i nauczycielom przygotowującym uczniów do występu serdecznie dziękujemy.
                                                                                                                                                              Aleksandra Łakomy

 

 

 Galeria zdjęć

Relacja filmowa

Skip to content