Menu Zamknij

11 listopada

  Akademia z okazji 11 listopada
– Narodowego Święta Niepodległości
 

 

11 listopada 1918 roku to niezwykle ważna data w historii naszej ojczyzny. Po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał upragnioną wolność. W ramach obchodów Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, którą przygotowała klasa VIawraz z zaproszonymi uczniami z kl. VIb i Va.
Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie poprzez poezję i muzykę przybliżyliśmy naszą przepełnioną bólem i cierpieniem historię oraz uczciliśmy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo.
Akademia miała przede wszystkim przypomnieć o trudnych czasach, kiedy Polska jako kraj nie istniała na mapie Europy i uświadomić, że mamy dziś szczęście dorastać i żyć w wolnym kraju. Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi.

 

            Pamiętajmy o słowach Jana Pawła II: „Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać i tworzyć”.

 

Klasa VIa

Galeria zdjęć

 Relacja filmowa

Skip to content