Menu Zamknij

BohaterON

  Projekt BohaterON
– włącz historię!
 

Podobnie jak w latach ubiegłych także w tym roku nasza szkoła włączyła się w projekt BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska akcja, której celem jest upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promowanie postaw patriotycznych i wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej. 

 Uczniowie klas młodszych poznawali dzieje naszego narodu pod czujnym okiem swoich wychowawczyń. Wspólnie z bohaterami humorystycznego opowiadania Elizy Piotrowskiej dowiadywali się czy i jak można zostać bohaterem, gdy nie ma wojny i jest się dzieckiem. Wspólnie zobrazowali przykłady współczesnego bohaterstwa, wykonując piękne prace plastyczne, którymi udekorowali szkolny hol.

         W klasach starszych projekt realizowany był na lekcjach historii, a jego koordynatorem był pan Dyrektor Marceli Pacut. Uczniowie poznawali dzieje Powstanie Warszawskiego, biografie niektórych Powstańców Warszawskich, wzbogacając wiedzę na temat niełatwych czasów, w jakich przyszło im żyć. Wykorzystane podczas zajęć prezentacje i słuchowiska pomogły uczniom nie tylko przenieść się w powstańczy klimat, ale też zrozumieć, czym wówczas kierowała się młodzież i w jakich warunkach musiała się odnaleźć, by przetrwać. Podczas zajęć komputerowych uczniowie wysyłali również pamiątkowe życzenia i podziękowania bohaterom Powstania Warszawskiego.

        Udział w akcji był piękną lekcją patriotyzmu i historii naszej Ojczyzny. Mamy nadzieję, że wartości, takie jak wdzięczność, szacunek i pamięć wobec walczących o wolną Polskę pozostaną z nami na długo, a patriotyzm nie będzie kojarzył się nam jedynie z czasem wojny.

 

Cześć i chwała Bohaterom! Pamiętamy.

 

M.K.

Galeria zdjęć

 

 

 

 

Skip to content