Menu Zamknij

taniec z klockami LEGO

  #LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszłości

Taniec z klockami LEGO

 

 

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” klasa VI b w dniu 14 i 16 listopda 2023 r. wzięła udział w zajęciach pt. ,,Taniec z klockami LEGO”.
Uczniowie zostali podzieleni na trzyosobowe zespoły. Każda grupa otrzymała zestaw LEGO Education SPIKETMEssential oraz urządzenie z zainstalowaną aplikacją LEGO Education SPIKETM.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i radością przystąpili do budowania figur. Po wykonaniu figur przyszedł czas tworzenia kodu programu sterującego postaciami, uwzględniając różne tempo wykonywania ruchów, dodając efekty dźwiękowe i wizualne.
Pomoce pozyskane dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości” umożliwiają uczniom (poprzez zabawę, działania praktyczne, eksperymentowanie) zdobywanie umiejętności niezbędnych w wykształceniu kompetencji potrzebnych w przyszłości.

 

 Jan Kaciuba

Galeria zdjęć

Relacja filmowa

 

Skip to content