Menu Zamknij

Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia

  Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia  

17 listopada Nasza Szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia. Uczniowie klas  IV przystąpili  do programu profilaktycznego:  „Bieg po zdrowie”. Jest to program o tematyce antytytoniowej, który został opracowany  przez Główny Inspektorat Sanitarny. Nadrzędnym celem tego programu jest zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e -papierosów; kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich jak i postaw asertywnych związanych z funkcjonowaniem społecznym.

Programy zostały zrealizowane w postaci szeregu lekcji tematycznych. Zajęcia przedstawiono przy pomocy zróżnicowanych metod aktywizujących. Podczas cyklu zajęć uczniowie m.in. wysłuchali wykładu na temat szkodliwego wpływu palenia papierosów i e – papierosów,  liczyli koszty jakie generuje palenie papierosów oraz pracowali przy tworzeniu plakatów antytytoniowych. Dzięki zajęciom uczniowie zwiększyli swoją wiedzę w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego, zagrożeń płynących z czynnego jak i biernego palenia tytoniu oraz nauczyli się asertywności w zakresie uzależnień.

Prace plastyczne uczniów – plakaty oraz przygotowaną prezentację tematyczną zaprezentowano całej społeczności szkolnej oraz rodzicom uczniów.

LINK DO RELACJI: https://www.canva.com/design/DAF0EZ5Zf38/i0VpRopJTuf9-ntTY8K3Nw/view?utm_content=DAF0EZ5Zf38&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=editor

Koordynator programu  –mgr Dorota Bednarz 

 Galeria zdjęć

Skip to content