gminny konkurs kolęd i pastorałek w j. angielskim

Sukces naszych uczennic na Festiwalu kolęd,
pastorałek i piosenek o tematyce
bożonarodzeniowej w języku angielskim

We wtorek 9 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się  Festiwal kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce bożonarodzeniowej w języku angielskim, w którym uczestniczyli uczniowie ze wszystkich gminnych szkół. Głównym celem konkursu było:

·         Motywowanie uczniów do nauki języków obcych w ciekawy i przyjemny sposób, budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań tym językiem.

·         Rozwijanie umiejętności językowych (utrwalenie i wzbogacenie leksyki, praca nad poprawną wymową itp.).

·         Stworzenie dzieciom możliwości szlachetnego współzawodnictwa (realizacja marzeń i ambicji).

·         Integracja dzieci i nauczycieli szkół w gminie Sułkowice.

·         Promocja nowych talentów.

Nasza szkołę reprezentowały dziewczynki Lenka Kiebzak IIb (solistka), Ania Uznańska II a (solistka) oraz Alicja Światłoń II a i Tosia Biela II a (duet). Dziewczynki zaprezentowały się znakomicie, nie tylko pod względem wokalnym, ale także prezentując wysoki poziom umiejętności językowych.
Miło nam poinformować, że nasze reprezentantki wywalczyły I miejsce, które przypadło Lenie Kiebzak z klasy II b oraz wyróżnienie, które zdobyła Ania Uznańska z klasy IIa.
Gratulujemy i życzymy kolejnych muzycznych sukcesów.

M.K.