Menu Zamknij

powiatowy przegląd kolęd i pastorałek

            W dniu 17.01.2024r. (środa) w Gminnym Ośrodku Kultury „KUŹNIA”  w Sułkowicach, odbył się XIV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek.

 Jury dokonało przesłuchania i oceny 120 zgłoszeń w 5 kateoriach wiekowych.

             Naszą szkołę reprezentował szkolny chór wokalno-instrumentalny.  Dzieci pod okiem p. Dawida i M. Król przygotowały kolędę pt: „Przybieżeli do Betlejem”. Na tyle ile czas pozwolił dzieci i młodzież ćwiczyły najlepiej jak potrafiły, aby utwór był na największym poziomie.

             Dzieci zaśpiewały wspaniale, i Jestem z nich bardzo dumna. Mimo wysiłku i chęci nie udało się nam zająć żadnego miejsca. Nie jest to dla nas najważniejsze, choć bardzo byśmy się cieszyli z wygranej. Wiemy jednak, że na zwycięstwo musimy jeszcze popracować. Gratulujemy uczennicy klasy Ib Antosi Piątkowskiej, która w kategorii soliści zdobyła wyróżnienie.

              Cieszy fakt iż, chór szkolny jest coraz mocniejszy, gdyż dołączają nowi ochotnicy i nie tylko śpiewający, ale i grający. Dużo uczniów naszej szkoły uczęszcza do szkoły muzycznej, są to dzieci które mają nie zwykły talent i wspaniale, że potrafią nim dzielić się z innymi. Radość jest jeszcze większa, gdyż Jesteśmy wspierani przez nauczycieli oraz  p.dyrektora Marcelego Pacuta. To bardzo pomaga w tego typu działalnościach i bardzo uskrzydla.

              Kochani oby tak dalej! Przed nami mnóstwo pracy. I jak mówił Pitagoras „Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów”. Niech ten cytat towarzyszy nam w naszej codzienności.

 

M.Król

 

 

 

 

 

Skip to content