Menu Zamknij

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

                     

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

    

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.
Organizatorem tego  wydarzenia w Polsce jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet, tworzone przez państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
   W ramach obchodów  Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole uczennice: Wiktoria Garbień 5b i Karolina Wilk 5b zaprezentowały wszystkim uczniom składającą się z wierszy i piosenek audycję radiową dotyczącą zasad bezpiecznego korzystania z Internetu (08.02.2024r.) Oprócz tego
 w bibliotece szkolnej odbył się skierowany do uczniów klas IV-VII  szkolny konkurs wiedzy
o bezpieczeństwie w sieci  Bezpieczny Internet –działajmy razem, którego głównym celem było m.in.  podniesienie kompetencji uczniów w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni, reagowanie na pojawiające się w niej zagrożenia jak również rozwijanie wiedzy informatycznej wśród dzieci i młodzieży. Rywalizacja składała się z 3 części : wykonanie lapbooka do hasła Bezpieczny Internet – działajmy razem, test wiedzy  o bezpieczeństwie, pytania otwarte zadawane przez członków komisji  i brały w niej  udział 2- osobowe zespoły z każdej klasy.
Jury w składzie : st. asp. Tomasz Wajda – KPP Myślenice, Karol Dziedzic – przedstawiciel firmy Z.H.U Krzysztof Skrzypek, Jan Kaciuba- nauczyciel informatyki, Magdalena Klus – organizator konkursu SP2 przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Jakub Burdek, Mikołaj Światłoń 7b
II miejsce – Aleksandra Biela, Weronik Biela 6a
III miejsce – Wiktoria Garbień, Oliwia Kiszka 5b

Wyróżnienie: Roman Francuziak, Hubert Jędrzejowski-Wąsik

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, uczennicom prezentującym audycję,  jak również nauczycielom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu. Szczególne podziękowanie kierujemy również  do członków jury, którzy zaszczycili naszą szkołę swoją obecnością, a także sponsorom (Urząd Miejski w Sułkowicach, Z.H.U Krzysztof Skrzypek) za ufundowanie atrakcyjnych nagród.

                                                                                                                                              Aleksandra Łakomy

Galeria zdjęć

Skip to content