Menu Zamknij

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

             „Zapomniani? …Nie przez nas! ”tak brzmiały wymowne słowa wypowiedziane przez Karolinkę – uczennicę klasy 5b, podczas  „burzy mózgów” na hasło plakatu tworzonego na lekcji plastyki z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

            W związku z obchodami w dniu 1 marca ważnego wydarzenia dla wszystkich Polaków, postanowiliśmy poprzez działanie ożywić pamięć o bohaterach niezłomnych.

Po zapoznaniu z krótką historią działaczy polskiego powojennego oraz antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, uczniowie klasy 5a i 5b tworzyli plakaty poświęcone „żołnierzom wyklętym”.  Uczniowie obu klas bardzo dobrze przygotowali się do tej lekcji patriotyzmu, zgromadzili wiele materiałów związanych z samymi bohaterami oraz symbolami narodowymi. Z zaciekawieniem i entuzjazmem tworzyli wspólne dzieło.

            Tak powstały dwa plakaty dużych rozmiarów, które umieściliśmy na holu szkolnym i pełnią funkcję informacyjną nie tylko dla całej społeczności szkolnej, ale Rodziców i innych osób odwiedzających naszą placówkę.  Zapraszamy!

E. J-J

Galeria zdjęć

           

 

Skip to content