Menu Zamknij

Montaż słowno-muzyczny o Żołnierzach Wyklętych

NIEZŁOMNI, WYKLĘCI PRZYWRÓCENI PAMIĘCI
– montaż słowno- muzyczny o Żołnierzach Wyklętych

7.03.2024 r. (czwartek)  w naszej szkole odbył się montaż słowno- muzyczny
Niezłomni, Wyklęci, Przywróceni Pamięci. Obejrzeli go podczas dwóch odsłon wraz ze swoimi nauczycielami, uczniowie klas I-III  (2 lekcja) i IV-VII  (lekcja 3). Spektakl  tworzyły kolejno: prezentacje dotyczące działalności żołnierzy wyklętych, nagrane wcześniej  filmiki (scenka ślubowania Inki, wspomnienia więzienne, wiersze)  jak również prezentowane na żywo utwory poetyckie i muzyczne. Osobami, które  zaprezentowały  słuchaczom część historii powojennego podziemia niepodległościowego-pierwszego przeciwnika komunistycznego reżimu w Polsce były : Milena Puć 5a (recytacja, śpiew), Lena Rusek (recytacja), Adrianna Twardosz 5a (recytacja)  Wiktoria Garbień 5b (recytacja),  Szymon Piątkowski 5b (recytacja), Karolina Wilk 5b (recytacja), Oliwia Maniecka 5b (śpiew),  Kamil Rusek 6a(recytacja), Karol Gąsienica-Mikołajczyk (śpiew i recytacja), Krystian Sroka 7b (recytacja), Nikola Rusek 7b (śpiew).  W przygotowanie spektaklu zaangażowali się nauczyciele:
Katarzyna Tyrpa, Marta Dzidek, Sławomir Urbańczyk, Dawid Kawaler i Aleksandra Łakomy.

                                                                                                                                                          A. Łakomy

Galeria zdjęć

Skip to content