Menu Zamknij

Dzień Nauki i Samorządności

 

Dzień Nauki i Samorządności

Jak co roku, pierwszego dnia wiosny, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nauki i Samorządności. W tym roku tematem przewodnim  były cuda świata starożytnego i współczesnego. Uczniowie poszczególnych klas realizowali projekt edukacyjny, którego celem było zapoznanie uczniów z wybranymi budowlami ze starożytnego i współczesnego świata oraz zachęcenie do poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł medialnych. W ramach realizacji projektu, uczniowie, na podstawie obejrzanej prezentacji, wykonywali w formie graficznej lub przestrzennej poszczególne obiekty. Klasa 7b zabrała nas do pięknych Wiszących ogrodów Semiramidy, 7a zaprezentowała Wielki Mur Chiński. Dzięki klasie 6b zwiedziliśmy Koloseum w Rzymie – jeden z 7 cudów świata, znajdujący się na terenie Europy. Kolejnym obiektem była Latarnia morska na Faros, którą zaprezentowała klasa 6a . Następny, wyjątkowy obiekt, to Tadź Mahal „Indyjska świątynia miłości” – makietę wykonali uczniowie klasy 5a. Wielką Piramidę Cheopsa w Gizie przygotowała klasa 5b. Kolejny obiekt, który poznaliśmy dzięki 4a, to Chichén Itzá – prekolumbijskie miasto założone przez Majów, a dzięki klasie 4b mogliśmy podziwiać Pomnik Chrystusa Odkupiciela  w Rio – największy tego typu posąg na świecie. Wszyscy młodzi konstruktorzy i architekci wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością.

Uczniowie klas trzecich wykonali lapbooki „Siedem Cudów Świata” .Powstały bardzo interesując, barwne i pełne ciekawostek prace. Każda z prac zawierała mnóstwo zdjęć, rysunków i informacji dotyczących wybranych budowli. Klasy drugie przygotowały piękne plakaty na temat siedmiu cudów świata, zaś klasy pierwsze – ilustrację wybranej budowli. Wszystkie prace naszych uczniów możemy podziwiać na wystawie w holu szkolnym oraz na fotorelacji znajdującej się poniżej.   

Galeria zdjęć

Skip to content