Konkurs Poezji i Piosenki Religijnej

W dniu 19 kwietnia 2024r.  w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza odbył się XXVI Konkurs Poezji i Piosenki Religijnej. Przebiegał on pod hasłem: Wiara ukryta w poezji i piosence.

Celem konkursu było: popularyzowanie twórczości o charakterze religijnym oraz wrażliwości na poezję i piosenkę, aktywizowanie miłośników poezji i piosenki poprzez prezentowanie ich dokonań, zachęcanie uczniów do występów i prezentacji.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I–VII i został przeprowadzony w następujących kategoriach:
·     recytatorska – klasy młodsze (I–II), (III-IV) oraz klasy starsze (V–VII);
·     piosenka – soliści, małe grupy wokalno–instrumentalne (do 10 osób) oraz zespoły powyżej10 osób;
            Naszą szkołę w poezji wierszowanej reprezentowały następujące uczennice: Emilia Moskal, Zofia Blak, z klasy II a, Julia Rusin, Dagmara Nędza z klasy II b.
Natomiast w piosence religijnej zaśpiewały dwie nasze solistki: Anna Uznańska z klasy II a oraz Lena Kiebzak z klasy II b. Grupy reprezentowały klasa I a oraz chór szkolny w składzie:
Maja Śmiłek, Joanna Biela, Aleksandra Ciężarek, Maja Maniecka, Oliwia Mielecka, Sandra Światłoń, Oliwia Maniecka, Karolina Wilk oraz Klaudia Jędrzejowska.
            Miło jest nam poinformować, że w kategorii soliści Lena Kiebak uczennica klasy IIB zajęła III miejsce. Klasa Ia na czele z Panią Beatą Szubą zajęła III miejsce, a chór szkolny zdobył I miejsce.
Jesteśmy bardzo dumni z dokonań naszych uczniów.
            Wszystkim uczestnikom, serdecznie GRATULUJEMY!  Życzymy dalszych sukcesów.
M. Król