Menu Zamknij

3_maja

KONSTYTUCJĘ TRZECIOMAJOWĄ
ŚWIĘTUJEMY
NA BIAŁO-CZERWONO

25 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Mottem przedstawienia było hasło: “Konstytucję trzeciomajową świętujemy na biało – czerwono”.

Chcąc przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie klasy II a i II b, pod opieką wychowawców: Katarzyny Dąbrowskiej i Magdaleny Klus, przygotowali montaż słowno-muzyczny. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 233 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jesteśmy Polakami. Uczniowie recytowali wiersze mówiące o Konstytucji oraz miłości do Ojczyzny. Teksty były przeplatane piosenkami, m.in. „Witaj, majowa jutrzenko”, „Konstytucja”, „Jest takie miejsce”. Udział w akademii skłaniał widzów do refleksji nad słowami: NARÓD, WOLNOŚĆ, OJCZYZNA.

W imieniu organizatorów bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

K.Dąbrowska

Galeria zdjęć

Relacja filmowa

Skip to content