Menu Zamknij

„Wyścig kolarski po ziemi Zamojskiej”

„Wyścig kolarski po ziemi Zamojskiej”

Wojtek Kurowski, uczeń klasy 7a  i zawodnik klubu WLKS KRAKUS Soszowice, zadebiutował na kolarskiej scenie podczas Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, który miał miejsce w Zamościu w dniach 4-5 maja 2024 roku. W wydarzeniu, które nosiło hasło „Wyścig kolarski po ziemi Zamojskiej”, uczestniczyła elita kolarstwa z całego kraju.

Mimo swojej młodej sportowej kariery, Wojtek odważnie stawił czoła wyzwaniom, biorąc udział w dwóch konkurencjach. Jego debiutancka jazda w pierwszym wyścigu, na dystansie 5 kilometrów, zaowocowała zajęciem dziewiątego miejsca w kategorii młodzików.

Następnie, z niezłomną determinacją, przystąpił do drugiej rywalizacji, również w kategorii młodzików, na znacznie dłuższym dystansie 50 kilometrów. Mimo trudności związanych z długim dystansem oraz konkurencją, Wojtek pokazał charakter i zakończył wyścig, stanowiąc inspirację dla innych młodych adeptów kolarstwa.

Jego udział w Pucharze Polski nie tylko stanowił szansę na osobisty rozwój sportowy, lecz także świadczył o zaangażowaniu i pasji młodego sportowca do kolarstwa. Jako nowa twarz na kolarskiej arenie, Wojtek Kurowski z pewnością ma przed sobą obiecującą przyszłość, pełną kolejnych wyzwań i osiągnięć. 

Cała szkoła gratuluje Wojtkowi jego wysiłku i osiągnięciom, trzymając kciuki za dalsze sukcesy w kolejnych zawodach!

M.L

 

Skip to content