Menu Zamknij

warsztaty geologiczne

„Minerały są wśród nas!”

9 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty geologiczne pt. „Minerały są wśród nas!”, których celem było zainteresowanie geologią, przekazanie podstawowej wiedzy oraz zaprezentowanie ciekawostek, rozbudzających w uczestnikach geologiczne pasje. Spotkanie to było idealną powtórką dla uczniów klas 4, którzy na ostatniej lekcji przyrody przerabiali temat skał. Wraz z grupą REALGAR uczniowie odpowiedzieli na pytania: co to jest skała, co to jest minerał, gdzie znajdują zastosowanie w życiu codziennym, natomiast pokaz wybuchu wulkanu wprowadził nas do świata wygasłych wulkanów Małopolski. 
 
 
                                                                                                                                                                                                                        Dorota Bednarz
Skip to content