Menu Zamknij

nadanie sztandaru sp2

Uroczystość  Nadania Sztandaru SP nr 2 w Sułkowicach

Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym a przysięgą wojskową.
                                                                                                    Kardynał Stefan Wyszyński

 29 maja 2024 r. (środa) dla nas – Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach był dniem wyjątkowym. Odbyła się wówczas gromadząca całą społeczność szkolną i wielu dostojnych gości  z Panem Burmistrzem Gminy Sułkowice- Arturem Grabczykiem na czele, oczekiwana przez wszystkich Uroczystość nadania sztandaru. Warto było czekać na ten wspaniały moment.
Podczas rozpoczynającej święto mszy św. ks. Proboszcz Adam Gabryś dokonał poświęcenia sztandaru. Część oficjalna uroczystości, która miała miejsce na hali sportowej szkoły rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu państwowego przez zgromadzonych oraz przemówienia Pana Dyrektora. Podniosłą chwilą było przekazanie sztandaru przedstawicieli Rady Rodziców na ręce Pana Dyrektora Marcelego Pacuta, który następnie przekazał go szkolnemu pocztowi sztandarowemu. W dalszej kolejności nastąpiła prezentacja sztandaru, uroczyste ślubowanie na otrzymany sztandar przez przedstawicieli uczniów, a następnie symboliczne odsłonięcie tablicy pamiątkowej przez Dyrektora szkoły.
Część oficjalną spotkania zwieńczyły przemówienia zaproszonych gości. Refleksjom, gratulacjom, życzeniom nie było końca. W części artystycznej uczniowie i nauczyciele zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, podczas którego została przybliżona postać Patrona Szkoły – Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Sztandar będzie zajmował szczególne miejsce w naszej szkole, a umieszczone na nim słowa Kardynała Jesteście Polsce potrzebni staną się dla nas drogowskazem na drodze do dalszego życia.

list_01
list_02
list_03
list_04
list_05
list_06
list_07
list_08

Galeria zdjęć

Relacja filmowa

Skip to content