Menu Zamknij

edukacja z wojskiem

EDUKACJA Z WOJSKIEM

 

We wtorek 4 czerwca 2024 roku w naszej szkole gościli żołnierze 114 Batalionu Lekkiej Piechoty w Limanowej, prowadząc szkolenie dla klas siódmych w ramach programu edukacyjno-obronnego „Edukacja z wojskiem” realizowanego we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Głównym celem i założeniem programu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. Zajęcia te miały charakter teoretyczny, jaki i praktyczny. Zawierały treści z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz sposobami udzielania pierwszej pomocy. Wojskowi szkoleniowcy przekazali wiedzę i umiejętności w sposób ciekawy, praktyczny, przyjazny i dostosowany do wieku uczniów.

Galeria zdjęć

Skip to content