Menu Zamknij

,,nie pal przy mnie”

 

 

PODSUMOWANIE UDZIAŁU W PROGRAMIE
„NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ!”

W roku szkolnym 2023/2024, już po raz kolejny w naszej szkole, realizowano program edukacji antynikotynowej pt. „Nie pal przy mnie, proszę”. Był on skierowany przede wszystkim do uczniów klas młodszych.

Celem programu było:

  • Uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia.
  • Kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowe.
  • Uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia.
  • Uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związanego z biernym paleniem.
  • Wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

Uczniowie klas I – III, od października do czerwca, pod opieką wychowawców realizowali zadania wynikające z założeń programu. W tym czasie poznali główną bohaterkę – wiewiórkę Wiki, z którą wspólnie poszukiwali odpowiedzi na pytania:

  • Co to jest zdrowie?
  • Od czego zależy nasze zdrowie?
  • Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?
  • Co robić, gdy moje życie jest zagrożone?
  • Nie pal przy mnie, proszę!

Podczas zajęć wykorzystywano metody aktywizujące, prezentacje multimedialne, filmy, quizy, zadania z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Dzieci wykonały plakaty na temat zdrowego stylu życia oraz szkodliwości palenia, które zostały zawieszone na korytarzu szkolnym. Dzięki temu również uczniowie innych klas mogli poszerzyć wiedzę na temat szkodliwości palenia oraz zdrowych nawyków na przyszłość.

 

K. Dąbrowska

Skip to content