Menu Zamknij

III B w Zubrzycy Górnej

Wycieczka do Orawskiego Parku Etnograficznego oraz Parku Linowego ,,Wypasiona Dolina” w Zubrzycy Górnej klasy III B

    W piątek 07.06.2024 r. klasa III B wybrała się na wycieczkę do Zubrzycy Górnej.

     Mieliśmy okazję zobaczyć Orawski Park Etnograficzny. Jest to malowniczo położony Skansen u stóp Babiej Góry, we wsi Zubrzyca Górna. W czasie wycieczki zapoznaliśmy się z budownictwem i kulturą mało znanego polskiego regionu, jakim jest Orawa. Pani Przewodnik ciekawie opowiadała nam o zwyczajach, sposobie i warunkach życia ludzi w dawnych czasach oraz ciężkiej i mozolnej pracy nad codziennymi czynnościami jak: mielenie ziarna, uprawa lnu, wytłaczanie oleju itp. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się opowieści o szkole w dawnych czasach oraz trudnościach jakie należało pokonać, aby zdobyć wykształcenie.

    Pobyt w skansenie przybliżył nam niełatwe życie i pracę ludzi w dawnych czasach. Dla wszystkich była to ciekawa lekcja historii.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Parku Linowym ,,Wypasiona Dolina”.

Kompleks Wypasiona Dolina znajduje się w Beskidzie Żywieckim u podnóża Babiej Góry. Usytuowany jest w malowniczej okolicy w sąsiedztwie Babiogórskiego Parku Narodowego. Wypasiona Dolina to idealne miejsce do spędzenia aktywnego wypoczynku. Najmłodsi mogą skorzystać z parku linowego, w którego skład wchodzi Trasa Bacy, Park Linowy Junior oraz Plac Zabaw.

Zabawa w parku linowym dostarczyła nam wielu niezapomnianych przeżyć. Szczypta adrenaliny, pokonywanie swoich słabości i obaw, lęków wysokości, sprawiła, że  poczuliśmy się mocniejsi i pełni wiary w siebie. Każdy z nas na miarę swoich możliwości mierzył się z przeszkodami jakie przyszło nam pokonać.

Po trudach zmagań posililiśmy się pyszną kiełbaską z grilla i smaczną bułeczką.

We wspaniałych nastrojach, pełni radości, wróciliśmy do swoich domów, mając nadzieję na kolejny powrót w to magiczne miejsce.

 

                                                                                                            Uczniowie III B

                                                                                                  wraz z wychowawczynią

Galeria zdjęć

 

 

Skip to content