Menu Zamknij

6a programuje

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszłości

6A programuje

 

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” klasa VI A w dniu 12 czerwca 2024 r. wzięła udział w zajęciach pt. ,,Budujemy i programujemy samochodziki”.
Uczniowie zostali podzieleni na trzyosobowe zespoły. Każda grupa otrzymała zestaw LEGO Education SPIKETMEssential oraz urządzenie z zainstalowaną aplikacją LEGO Education SPIKETM.
Uczniowie przystąpili do budowania pojazdów. Po zbudowaniu przyszedł czas tworzenia kodu programu sterującego pojazdami. Sprawdzali, jak program steruje pojazdem, czy działa czujnik odległości i czujnik koloru.
Pomoce pozyskane dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości” umożliwiają uczniom (poprzez zabawę, działania praktyczne, eksperymentowanie) zdobywanie umiejętności niezbędnych w wykształceniu kompetencji potrzebnych w przyszłości.

 Jan Kaciuba

Galeria zdjęć

Animacja filmowa

Skip to content