Menu Zamknij

wycieczka 6b i 7a 12.06.2024 r.

Wycieczka klas VIIa i VI b – Centrum edukacyjno-przyrodnicze „Brama w Gorce”

Klasa VIIa i VIb 12 czerwca wybrała się na wycieczkę szkolną do Centrum Edukacyjno- Przyrodniczego „Brama w Gorce” oraz do bazy ratownictwa górskiego Grupy Podhalańskiej GOPR w Rabce -Zdroju.

            Uczniowie mieli okazję przespacerować się najdłuższą kładką w koronach drzew w Europie (1300m), która umożliwiła im obserwację przyrody, panoramy, zwierząt (zagroda Danieli) oraz zdobyć wiele cennych informacji ze świata fauny i flory Gorców poruszając się ścieżką edukacyjną. 

            Na terenie obiektu uczniowie podzieleni na dwa zespoły uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych przygotowanych przez pracowników centrum. Praca polegała na stworzeniu pamiątkowego magnesu, do którego wykorzystano materiały charakterystyczne dla odwiedzanego miejsca tj. mchy, porosty, liście etc., badania pod mikroskopem materiałów badawczych np. kora drzewa oraz zajęcia praktyczne w terenie z kartami pracy.

            Uczniowie mieli również okazję odwiedzić bazę ratownictwa górskiego Grupy Podhalańskiej GOPR w Rabce- Zdroju i wysłuchać ciekawej prelekcji przygotowanej przez ratownika górskiego p. Mariusza Furgałę. Każdy z uczestników wycieczki mógł zobaczyć sprzęt ratowników górskich, poznać historię GOPR-u, przypomnieć zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz usiąść w samochodzie ratowniczym. 

            Wszystkim uczestnikom wycieczki serdecznie dziękujemy za spędzony wspólnie czas!

Galeria zdjęć

Skip to content