Menu Zamknij

pasowanie 2023/2024

PASOWANIE NA CZYTELNIKA
UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH  2023/2024

12.06.2023 r. (środa) w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Celem tej uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Zanim doszło do oficjalnego przyjęcia uczniów w poczet czytelników dzieci zostały zapoznane z zasadami udostępniania księgozbioru, regulaminem wypożyczalni i czytelni, dowiedziały się czym oprócz wypożyczania zajmuje się biblioteka szkolna, co odróżnia ją np. od księgarni, mając do wyboru kilka egzemplarzy książek, rozpoznawały te z biblioteki szkolnej zwracając uwagę na oznakowanie (numer książki, pieczątkę, kod kreskowy), rozwiązywały krzyżówkę i zagadki związane z biblioteką oraz książką, dowiedziały się czego nie można robić i jak muszą postępować z książkami, by ich nie zniszczyć . Pod koniec zajęć dzieci odpowiedziały na 10 pytań dotyczących treści poruszanych na lekcji, zdając bardzo dobrze egzamin na wzorowego czytelnika i złożyły uroczystą obietnicę, że zawsze będą czytać i szanować książki, a Pani bibliotekarka dokonała uroczystego pasowania na czytelnika Wielką Księgą Złotych Bajek . Na koniec  pełnoprawni czytelnicy biblioteki szkolnej uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy Pasowania na czytelnika oraz wyprawkę czytelniczą, przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest rozwój czytelnictwa.

A.Łakomy

Galeria zdjęć

Skip to content