wybory SU 2024

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

na rok szkolny 2024/25

W poniedziałek 17 czerwca 2024 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2024/2025. Wybory przeprowadziła Komisja Wyborcza powołana przez opiekunki SU.

Wybory odbywały się zgodnie z regulaminem, były komisyjne, tajne i anonimowe. Wybory poprzedziła kampania wyborcza. Kandydaci prezentowali swoje pomysły i postulaty na plakatach wyborczych zamieszczonych w holu szkoły. W wyborach do SU brali udział uczniowie z klas I-VII oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach. Wyborcy zostali zapoznani z instrukcją do głosowania.

Wybór Rady Samorządu Uczniowskiego:
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach w roku szk. 2024/25 został wybrany Oliwier Pitala z klasy VI „b”.
Zastępcą Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego został Hubert Jędrzejowski z klasy IV „b” .
Skarbnikiem Samorządu Uczniowskiego został Szymon Piątkowski z klasy V„b”, a Sekretarzem została wybrana Milena Puć z klasy V „a”.

Wybór opiekunów Samorządu Uczniowskiego:
Opiekunami SU zostają nauczyciele: Pan Dawid Kawaler, Pani Joanna Kowalczyk oraz Pani Małgorzata Moskal.

Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy, życzymy powodzenia oraz owocnych działań na rzecz społeczności uczniowskiej.

Opiekunki SU