Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Konkurs pięknego czytania

W dniu 12 grudnia w naszej bibliotece odbył się SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA. 

 

Celem konkursu było rozwijanie kompetencji czytelniczych, upowszechnienie czytelnictwa oraz uczenie aktywnego odbioru literatury.  W konkursie wzięło udział 10 uczestników z klas 4 i 7, którzy czytali książki przygotowane przez bibliotekarzy. Prezentacja czytanego fragmentu nie trwała dłużej niż 4 minuty. Zmierzono się z tekstem Małego Księcia oraz  Akademią Pana Kleksa. Komisja konkursowa przyznała 3 miejsca oceniając dykcję, poprawność  wymowy oraz oryginalność interpretacji. Każdy starał się jak mógł, co starsi koledzy nagradzali gromkimi brawami.  Przyznano:

I miejsce – Aleksandra Kuźniar 4a

II miejsce – Oliwia Wołek 7a

III miejsce – Jagoda Chomenko – 7b

Zwycięzcom rozdano dyplomy i nagrody, pozostali uczestnicy dostali nagrody pocieszenia.