konkurs recytatorski

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
- WYNIKI

21.10.2022 r. (piątek) w bibliotece szkolnej w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Dziecięce interpretacje wierszy Doroty Gellner i Agnieszki Frączek.
Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas I-III.  Byli to :
Martyna Rusek 1a, Wiktoria Kania 1a, Zofia Blak 1a, Emilia Moskal 1a,
Anna Uznańska 1a, Wiktor Balon 2a,  Magdalena Biela 2a, Szymon Skorut 2a, Maja Śmiłek 2a, Marcelina Olesek 2b, Zuzanna Rogowska 2b
Bartosz Maksimek 2b, Joanna Biela 3a, Anna Gąsienica- Mikołajczyk 3a, Maja Maniecka 3a,  Nikodem król 3b

Konkurs trwał godzinę lekcyjną. Reprezentanci klas w obecności jury i innych uczestników deklamowali wiersze.
Wśród prezentowanych utworów znalazły się : Bałwan i walizka, Bosa osa, Czekoladki dla sąsiadki, Brat, Szły raz myszy, Lodowy smok Doroty Gellner i Statki, Bestia, Kawka, Automobil, Na zakręcie Agnieszki Frączek.
Jury oceniając : dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, środki artystycznego wyrazu-pauzowanie, tempo jako środek ekspresji, modulację  głosu i jego natężenie, mimikę, oryginalność interpretacyjną oraz ogólny wyraz artystyczny  (uzasadniony gest sceniczny, rekwizyt, strój) przyznało następujące miejsca:

Joanna Biela 3a
Marcelina Olesek 2b
Zuzanna Rogowska 2b

Zofia Blak 1a
Magdalena Biela 2a
Anna Gąsienica- Mikołajczyk 3a
Maja Maniecka 3a

III  miejsce
Bartosz Maksimek 2b
Wiktor Balon 2a

Wyróżnieni zostali uczniowie : Martyna Rusek 1a, Emilia Moskal 1a, Anna Uznańska 1a,  Szymon Skorut 2a,  Nikodem Król 3b

Laureaci konkursu otrzymali z rąk Pana dyrektora Marcelego Pacuta dyplomy i książki.

Aleksandra Łakomy