Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

znaki drogowe

 

„Znaki drogowe”

W dniach 04-15 października 2021 r.uczniowie klas I-VIII zostali zaangażowani w akcję „Znaki Drogowe” zorganizowanej w ramach małopolskiego projektu „Odblaskowa Szkoła”. Celem tej inicjatywy było utrwalenie znajomości podstawowych znaków drogowych, przeznaczonych głównie dla pieszych. Są  one wskazówkami, jak należy zachować się w danym miejscu, by być bezpiecznym użytkownikiem w ruchu drogowym. Odtąd dzieci wiedzą, że znaki zakazu mają kształt czerwonego koła z białym tłem, natomiast znaki nakazu to niebieskie koła. Z kolei znaki ostrzegawcze to żółte trójkąty, a znaki informacyjne to niebieskie kwadraty i prostokąty.

 Zadanie polegało na wykonaniu przez każdą z klas jednego znaku drogowegodowolną techniką plastyczną. Gotowe prace zostały wywieszone na drzwiach sali lekcyjnych. Dodatkowo, uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną przygotowali znaki, które wykorzystane zostały podczas prezentacji piosenki pt. „Odblaski”,na uroczystej akademii
z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dziękuję uczniom i nauczycielom za pomoc w realizacji tego zadania.

 

                                                                                                           Małgorzata Moskal

 ZDJĘCIA