październik w świetlicy

Październik w świetlicy szkolnej

Drugi miesiąc w świetlicy szkolnej upłynął bardzo szybko. Podczas październikowych zajęć dominowała tematyka dotycząca zmian jakie zaszły w przyrodzie wraz z pojawieniem się jesieni. Korzystając ze słonecznej pogody, często wychodziliśmy na spacery by wspólnie podziwiać piękno otaczającego nas świata.
W pierwszym tygodniu nowego miesiąca poruszyliśmy tematykę dotyczącą zwierząt domowych, leśnych i hodowlanych, w związku z przypadającym na dzień 4 października Światowego Dnia Zwierząt. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich pupilach, a podsumowaniem naszych rozmów było stworzenie wspólnego domku z rysunkami zwierzęcych przyjaciół.
Tematyka drugiego tygodnia nawiązywała do Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci zapoznały się z pracą nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz aranżowali scenki, podczas których wcielali się w rolę nauczyciela. Chętni uczniowie wykonali laurki dla swoich wychowawców.

W ostatnim tygodniu października uczniowie poznali zasady zachowania w miejscach pamięci i obejrzeli prezentację multimedialną zawierającą wiele ciekawostek dotyczących  święta zmarłych w innych krajach. W ramach podsumowania zorganizowane zostało filmowe popołudnie, podczas którego obejrzeliśmy film animowany  „Księga Życia” nagrodzony wieloma nagrodami.