Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

rok_2014_2015

Najlepsi z najlepszych

Najlepsi z najlepszych

Czytaj więcej: Najlepsi z najlepszych

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

Gminny konkurs z matematyki

Czytaj więcej: GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

konkurs BRD

W dniu 15 kwietnia 2015 r. Odbył się Gminny Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Krzywaczce, w którym drużyna Gimnazjum w Sułkowicach reprezentowana przez Alicję Bochenek, Mirosława Jasubę i Alberta Kozioł zajęła 2 miejsce.

Turniej rozpoczął się od pisemnego testu z zakresu prawa ruchu drogowego, w którym każdy uczestnik wykazywał się swoją indywidualną wiedzą. Drugim etapem turnieju było ćwiczenie praktyczne, polegające na przejechaniu wylosowanych punktów kontrolnych na miasteczku rowerowym. Uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami, nie tracąc w tej konkurencji punktów. Trzecim etapem był tor przeszkód: równoważnia, slalom z ograniczeniem, „żmijka”, jazda na wprost w „rynnie” i zatrzymanie w miejscu.

Po wszystkich konkurencjach odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem pozycji bocznej. Na zakończenie Turnieju uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy z rąk Wicedyrektor Gimnazjum w Krzywaczce, mgr Anny Bochenek.

Dzięki fantastycznej, słonecznej pogodzie oraz atmosferze zdrowej rywalizacji eliminacje te na długo pozostaną w pamięci uczestników.

                                                                                  Anna Baran