Zakrętki dla Lenki

Zbiórka plastikowych zakrętek

dla Lenki!

Drogie Dzieci!

·        Lenka pochodzi ze Stryszawy, miejscowości znajdującej się niedaleko Myślenic.

·        Ma 8 lat i jest bardzo pogodnym dzieckiem.

·        Urodziła się bez kości piszczelowej i groziła jej amputacja nóg.

·        Rodzice nie poddali się. Wyjechali do Stanów Zjednoczonych, gdzie Lenka przeszła bardzo skomplikowaną operację.

·        Doktor Paley stworzył dla niej kość piszczelową, która teraz powinna być wydłużona.

·        Obecnie dziewczynka samodzielnie chodzi, ale wymaga kolejnych bardzo kosztownych operacji.

Pomóżcie Lence.

Zaproście do zbiórki rodziców, dziadków, przyjaciół. Plastikowe zakrętki możecie składać do końca stycznia 2023 r. u wychowawców lub pań z obsługi. W ten sposób przyłączycie się również do międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata-Polska”, którą rozpoczniemy w dniach 19-23 września. W ramach niej na całym świecie podejmowane są działania proekologiczne. Segregujcie odpady. Odłożone przez Was plastikowe zakrętki posłużą nie tylko jako surowiec do ponownego wykorzystania, ale będą także wsparciem dla Lenki.