Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

,,Arktyczna przejażdżka"

 

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszłości

,,Arktyczna przejażdżka"

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Najważniejszą misjąjest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

 W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” klasa III a wzięła udział w zajęciach przygotowanych przez pana Jana Kaciubę. Tematem lekcji była - „Arktyczna przejażdżka”.

Leo wyrusza na wyprawę do Arktyki, by zobaczyć niedźwiedzie polarne. Może się tam dostać na skuterze śnieżnym. Tylko jak? No właśnie. Zadaniem uczniów było zbudowanie pojazdu według instrukcji oraz napisanie programu, który wprawi skuter śnieżny w ruch.

Uczniowie zostali podzieleni na dwuosobowe zespoły. Każda grupa otrzymała zestaw LEGO Education SPIKETMEssential oraz urządzenie z zainstalowaną aplikacją LEGO Education SPIKETM.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością przystąpiły do budowania pojazdów. Każda para dodatkowo udekorowała skuter śnieżny według własnego pomysłu. Następnie pan Jan pomógł uczniom napisać program sterujący pojazdem. Na koniec wszystkie grupy mogły zaprezentować swoje jeżdżące skutery śnieżne.

Zajęcia wszystkim bardzo się podobały, a uczniowie już zgłosili chęć udziału w kolejnych.

Pomoce pozyskane dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości” umożliwiają uczniom (poprzez zabawę, działania praktyczne, eksperymentowanie) zdobywanie umiejętności niezbędnych w wykształceniu kompetencji potrzebnych w przyszłości. Dzieci uczą się samodzielnego i krytycznego myślenia, pracy zespołowej, rozwijają umiejętności manualne i techniczne.

 Beata Szuba

Galeria