Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

projekt edukacyjny

BUDUJĄC PRZYSZŁOŚĆ, PAMIĘTAJMY O PRZESZŁOŚCI

 3 grudnia 2013 r. w Gimnazjum im. Stefana kard. Wyszyńskiego w Sułkowicach odbyła się wieczornica upamiętniająca 70 rocznicę pacyfikacji Sułkowic.

Przygotowali ją uczniowie klasy II b i II c pod opieką Pani Anny Miętki i Pana Marcelego Pacuta.

Na spotkaniu, które zatytułowane zostało ,,Budując przyszłość, pamiętajmy o przeszłości" uczniowie najpierw wprowadzili zebranych gości w atmosferę II wojny światowej poprzez recytację wierszy o tematyce wojennej, partyzanckiej, przedstawieniu prezentacji multimedialnych dotyczących sytuacji mieszkańców ziem polskich po roku 1939 oraz ruchu oporu w Sułkowicach. Informacje historyczne wzbogacone zostały licznymi patriotycznymi pieśniami wykonanymi przez szkolny chór pod opieką Pani Aleksandry Łakomy.

Punktem kulminacyjnym tego grudniowego wieczoru była projekcja filmu zatytułowanego ,,Historia tamtych dni nie zapomni" zawierającego wspomnienia mieszkańców dotyczące pacyfikacji Sułkowic.

Wieczornicę zakończył uczniowski reportaż po miejscach związanych z pacyfikacją Sułkowic.

M. Pacut