Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

rozpoczęcie roku szkolnego

Dzisiaj w naszym gimnazjum uroczyście rozpoczęto Rok Szkolny 2013/2014.

               Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwał Samorząd Uczniowski pod opieką mgr Anny Miętki. Uczniów, rodziców i nauczycieli serdecznie powitała Pani Dyrektor mgr Stefania Pilch, która zwróciła uwagę na najważniejsze wartości w życiu człowieka.  Wszystkich zgromadzonych powitała także Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Bernadetta Koźlak, przekazując szkole młode drzewko- pamiątkę nowo rozpoczętego roku szkolnego. Wrzesień to miesiąc pamięci narodowej. Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchła II wojna światowa. Atmosferę tamtych wrześniowych dni przypomniał mgr Marceli Pacut, a delegacja Samorządu Uczniowskiego zapaliła znicz pod Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji w Sułkowicach. Na koniec uroczystości głos zabrała Pani Wicedyrektor mgr Dorota Małek- Moskal, która zwróciła szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczniów zarówno w szkole, jak i w drodze do niej.            

          Tym sposobem Rok Szkolny 2013/2014 w Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach został rozpoczęty.