Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

 

Dnia 15 maja br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sułkowicach odbyła się akcja czytelnicza pt. „Przerwa na czytanie” na dwóch przerwach międzylekcyjnych. 10:35 – 10:45 oraz 11:30 – 11:45.

Społeczność szkoły: uczniowie, nauczyciele, administracja oraz pozostali pracownicy szkoły czytali książki (każdy swoją) w wybranym przez siebie miejscu np. na korytarzu, ławkach, w czytelni i świetlicy. Najmłodszym uczniom (nie czytającym samodzielnie) stworzono strefy czytania, w których dzieciom głośno czytali starsi koledzy.

Uczestnicy „Przerwy na czytanie” udowodnili, że można czytać i dobrze bawić się,

a czytanie na przerwie może być niezwykle wciągające.  Zadaniem całej społeczności szkoły było czytanie na przerwie przez jak największą ilości osób. I to się udało! Łącznie było nas prawie 140 osób!

Przed planowanym wspólnym czytaniem został zorganizowany konkurs na plakaty promujące akcję, które zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzy. Została również przekazana wiadomość przez szkolny radiowęzeł.

Akcja zwracała szczególną uwagę na wartość czytania. Przerwa zwiększyła ilość wypożyczanych książek z biblioteki szkolnej, a widok czytających uczniów na długo pozostanie w naszej pamięci. Warto podkreślić, że czytanie rozwija naszą wyobraźnie, poprawia i wzbogaca słownictwo, pobudza do myślenia oraz jest świetną formą relaksu.

Dziękuję wszystkim za aktywny udział i pomoc w akcji „Przerwa na czytanie”.

 

                                                                                                                Ewelina Pyrtek

ZDJĘCIA-KLIKNIJ