Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLETYCH

NARODOWY DZIEŃ ŻONIERZY WYKLĘTYCH

1 marca w naszej szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji odbył się uroczysty apel.

 

Uczniowie klasy IIIb pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Haliny Borskiej przygotowali i przedstawili scenki z życia najbardziej znanych bohaterów walki o wolność naszej Ojczyzny po II wojnie światowej: rotmistrza Witolda Pileckiego i sanitariuszki Danuty Siedzikówny.  Autorka tekstów inscenizacji, pani Anna Bargieł ukazała niezłomną patriotyczną postawę obu postaci historycznych, które nie zawahały się oddać swojego życia za wolną Polskę, a młodzi aktorzy swoją wspaniałą grą oddali hołd Niezłomnym Żołnierzom - Bohaterom. Całość uświetniła oprawa muzyczna i prezentacje przygotowane przez panią Halinę Borską oraz dekoracje wykonane przez Panią Iwonę Wronę i uczniów naszej szkoły. Ponadto każda klasa przygotowała i wykonała projekt koszulki patriotycznej. Efekty można podziwiać w szkolnym holu.

 

                                                                                                                                  Anna Frosztęga

 

 

ZDJĘCIA