3_maja

Witaj maj, trzeci maj,
Dla Polaków błogi raj!

27 i 28 kwietnia 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Sułkowicach odbyła się audycja poświęcona 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W swoim wystąpieniu uczniowie klasy II a i II b pod kierunkiem wychowawców: Katarzyny Dąbrowskiej oraz Magdaleny Klus, przybliżyli kolegom i koleżankom obecnym w szkole (klasy I i III) to wydarzenie z historii naszej Ojczyzny. Krótko wyjaśnili znaczenie słowa konstytucja, odpowiedzieli na pytanie: Czy Polsce była potrzebna konstytucja? oraz przedstawili  postaci, dzięki którym doszło do zapisania jednej z najpiękniejszych kart w historii Polski- uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji.

Treści historyczne na temat tego ważnego wydarzenia przeplatane były odczytaniem okolicznościowych wierszy i wysłuchaniem patriotycznych pieśni, np. „Witaj majowa jutrzenko”, „Piosenka młodego patrioty”.

Młodzi artyści  z niezwykłym przejęciem zaprezentowali krótki program  mając nadzieję, że przekazane informacje na długo zostaną w pamięci ich kolegów i koleżanek.

K. Dąbrowska

ZDJĘCIA_KLKNIJ