Finalistka Biblijnego Konkursu Tematycznego

"Z Dobrą Nowiną przez życie"

„Umiejętność czytania Pisma Świętego, ma podstawowe znaczenie dla każdego wierzącego. Jest pierwszym krokiem na drodze, której następne etapy to medytacja i z kolei modlitwa w ścisłym sensie tego słowa. Właśnie modlitwa inspirowana przez Pismo Święte, jest najważniejszą drogą rozwoju duchowości chrześcijańskiej. Kto potrafi poświęcić jej czas i siły, zbiera potem obfite owoce.”

Św. Jan Paweł II

Agatka Waruś – uczennica naszej szkoły  od trzech lat bierze udział w Biblijnym Konkursie Tematycznym  organizowanym przez Małopolskie Kuratorium Oświaty i wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w Krakowie.

W tym roku reprezentowała naszą szkołę, swoją rodzinę, parafię oraz miasto Sułkowice na etapie szkolnym i rejonowym, które odbyły się w szkole oraz wojewódzkim
w Krakowie - Centrum św. Jana Pawła II.

W dniu 28 kwietnia zostały ogłoszone oficjalne wyniki etapu wojewódzkiego na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie. Miło mi poinformować, że nasza uczennica Agatka Waruś została finalistką Biblijnego Konkursu Tematycznego ze znajomości Ewangelii św. Łukasza. Dodam, że jest to drugi tytuł finalisty z rzędu.

Składając gratulacje Agatce osiągniętego sukcesu, życzę jej dalszego rozwijania pasji poznawania Słowa Bożego zawartego w Biblii i tytułu Laureata do którego osiągnięcia zabrakło tylko 3 punktów, a sobie życzmy, abyśmy wszyscy potrafili często sięgać po Pismo Święte, by z wiarą i pokorą rozważać zawarte tam Boże Objawienie.

Katecheta
  Z. Łapa

Wszystkich chętnych zapraszam do sprawdzenia swojej wiedzy (test w załączniku).

Życzę powodzenia!

Załączniki: