Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Finalistka Biblijnego Konkursu Tematycznego

 

Finalistka Biblijnego Konkursu Tematycznego
"Z Dobrą Nowiną przez życie"

 „Umiejętność czytania Pisma Świętego, ma podstawowe znaczenie dla każdego wierzącego. Jest pierwszym krokiem na drodze, której następne etapy to medytacja i z kolei modlitwa w ścisłym sensie tego słowa. Właśnie modlitwa inspirowana przez Pismo Święte, jest najważniejszą drogą rozwoju duchowości chrześcijańskiej. Kto potrafi poświęcić jej czas i siły, zbiera potem obfite owoce.”

 

                                                                                                          Św. Jan Paweł II

 

             Agatka Waruś – uczennica naszej szkoły  od trzech lat bierze udział w Biblijnym Konkursie Tematycznym  organizowanym przez Małopolskie Kuratorium Oświaty i wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w Krakowie.

            W tym roku reprezentowała naszą szkołę, swoją rodzinę, parafię oraz miasto Sułkowice na etapie szkolnym i rejonowym, które odbyły się w szkole oraz wojewódzkim
w Krakowie - Centrum św. Jana Pawła II.

             W dniu 28 kwietnia zostały ogłoszone oficjalne wyniki etapu wojewódzkiego na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie. Miło mi poinformować, że nasza uczennica Agatka Waruś została finalistką Biblijnego Konkursu Tematycznego ze znajomości Ewangelii św. Łukasza. Dodam, że jest to drugi tytuł finalisty z rzędu.

 Składając gratulacje Agatce osiągniętego sukcesu, życzę jej dalszego rozwijania pasji poznawania Słowa Bożego zawartego w Biblii i tytułu Laureata do którego osiągnięcia zabrakło tylko 3 punktów, a sobie życzmy, abyśmy wszyscy potrafili często sięgać po Pismo Święte, by z wiarą i pokorą rozważać zawarte tam Boże Objawienie.

 

Katecheta
  Z. Łapa

  Wszystkich chętnych zapraszam do sprawdzenia swojej wiedzy (test w załączniku).

 Życzę powodzenia!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                      

 

                                                                                             

 

Załączniki:
Pobierz plik (etap-wojewodzki-zadania.pdf)etap-wojewodzki-zadania.pdf[ ]424 Kb