Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

DZIEŃ NAUKI

 

  Dzień Nauki

 

          

20 maja 2021 r.zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Nauki pod hasłem „W świecie kosmosu”. Zwykle odbywa się on 19 lutego, w dniu urodzin Mikołaja Kopernika i ma na celu uznanie jego wybitnych zasług na polu astronomii, które na zawsze zmieniły nasz sposób postrzegania świata. Ten Dzień był niewątpliwie inspiracją dla dzieci i młodzieży do pójścia w ślady polskich badaczy, których odkrycia nieraz wywierały duży wpływ na bieg dziejów całej ludzkości. Stanowił też impuls do rozwoju wiedzy i umiejętności. Warto podkreślić, że nauka przede wszystkim odgrywa istotną rolę w kształtowaniu kolejnych pokoleń. Takie właśnie cele przyświecały naszej szkolnej akcji.

Dzieci zamieniły swoje klasy w pracownie naukowe oraz laboratoria doświadczalne i pod czujnym okiem swoich wychowawców konstruowały pojazdy kosmiczne, rakiety, sondy, sztuczne satelity, czy ufo. Główną rolę odegrał jednak łazik „perseverance”, który niedawno wyruszył na podbój Marsa. Co prawda nie wystrzelił drona i nie wykonał zachwycających zdjęć, ale i tak zrobił furrorę w całej szkole. Ponadto starsi uczniowie przygotowali przepiękne planety tworzące Układ Słoneczny, zgłębiając o nich wiedzę i poznając ciekawostki o kosmosie. Dzieła naszych naukowców zostały wyeksponowane na szkolnym holu i niebawem zapiszą się na kartach polskiej historii.

Dzień Nauki przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie, współpraca i pomysłowość uczniów przyniosły niesamowite efekty. Jedynym ograniczeniem w podejmowaniu działania była tylko ich wyobraźnia. Nauka zdalna i czas pandemii utrudniły kontakty między dziećmi na wiele miesięcy. Ten dzień pokazał, że warto organizować zajęcia w nieco inny sposób, niż zwykle, gdyż dzieci są bardzo chętne do podejmowania wspólnego wysiłku na rzecz grupy. Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom oraz rodzicom za pomoc, ale przede wszystkim wam- drodzy uczniowie za wspaniałą postawę zasługującą na uznanie.

 

Organizatorzy
Maria Lipińska i Iwona Wrona

 

ZDJĘCIA-KLIKNIJ