Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Historia o Sułku

 

HISTORIA O SUŁKU

 

Ostatnie dni kończącego się wkrótce roku szkolnego były dla uczniów klasy IVa pracowite. Postanowili bowiem sprawić młodszym kolegom z klas I-III niespodziankę i pod kierunkiem swojej polonistki p. Anny Bargieł przygotować dla nich inscenizację pt. „Historia o Sułku”.

„Był raz pewien Sułek, co miał siedem córek…” – tak zaczyna się ta opowieść. Najmłodsza i najpiękniejsza z nich – Jadzia pokochało ubogiego kowala Janka. Ojciec dziewczyny zgodził się na ich ślub, ale postawił pewien warunek: „Najpierw muszą znaleźć mężów starsze siostry Jadzi”. A to nie była łatwa sprawa, bo pierwsza była pyskata, druga - nieco zezowata, trzecia - trochę szczerbata… Zdradzę Wam tylko, że w rozwiązaniu problemu maczał palce diabeł, który podobno mieszka pod Diabelskim Kamieniem.

W inscenizacji brała udział cała klasa- niektórzy wcielili się w postacie osobiście, a inni za sprawą animowanych przez siebie kukiełek. Piękną scenografię wykonały uczennice z klasy VII a : Gabrysia Biela, Julia Biela i Emilka Rak. Nastrój niesamowitości pomogły wywołać efekty dźwiękowe i sceniczne reflektory. A że przedstawienie odbywało się w szkole, nie mogło zabraknąć „odpytywania z treści”, ale z tym widownia poradziła sobie wprost znakomicie.

Było to miłe i pełne emocji przedsięwzięcie, które pomogło na nowo integrować się uczniom po przymusowej izolacji. Jak dobrze być razem! Jak dobrze być w szkole! Co nie znaczy, że nie wyczekujemy wakacji.

Anna Bargieł

 

ZDJĘCIA-KLIKNIJ