bezpieczna droga

,,BEZPIECZNA DROGA''

W związku z projektem „Odblaskowa szkoła” w dniu 08.09.2021r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sułkowicach odbyło się spotkanie z policjantem asp. Tomaszem Wajdą. W wydarzeniu, którego celem było propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udział wzięli uczniowie klas 1-3.

W pierwszej części spotkania funkcjonariusz policjiw sposób szczególny podkreślił znaczenie noszenia elementów odblaskowych. Zaprezentował także inne zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać poruszając się pieszo po drodze oraz wyszczególnił przydatne znaki drogowe. Kolejną bardzo istotną kwestią zaakcentowaną przez policjanta były przepisy dotyczące korzystania z urządzeń transportu osobistego (hulajnóg, deskorolek, rolek, urządzeń elektrycznych). Po części teoretycznej uczniowie wyposażeni w kamizelki odblaskowe wraz z wychowawcami i funkcjonariuszem  udali się przed budynek szkoły aby w ćwiczeniach praktycznych wykorzystać zdobytą wiedzę.

Istotą spotkania było promowanie pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa i zachęcenie uczniów do odpowiedzialnych zachowań.

Małgorzata Moskal

ZDJĘCIA-KLIKNIJ