Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Dla Oskarka

 

Dla Oskarka

 

Szanowni Państwo, Drogie Dzieci!

 

 Rozpoczynamy kolejną już zbiórkę plastikowych zakrętek dla prawie dwuletniego Oskarka, mieszkańca Sułkowic. Chłopczyk jest podopiecznym Fundacji Siepomaga i zmaga się z bardzo rzadką chorobą (encefalopatia padaczkowa z całkowitą demielinizacją mózgu). To jedyne dziecko w Polsce z tą chorobą, a na całym świecie są tylko 4 podobne przypadki. Lekarze nie wiedzą na jej temat prawie nic. Stąd nie wiadomo, w jaki sposób będzie rozwijała się ta choroba i jak długo Oskarek będzie żył.

   Obecnie dzięki pomocy Ludziom Wielkiego Serca chłopczyk bierze udział w codziennej rehabilitacji na basenie i w zajęciach z logopedą. Wyjeżdża na turnusy, korzysta ze sprzętu rehabilitacyjnego i konsultacji z klinikami w Polsce oraz za granicą. Potrafi już trzymać główkę sam, a posadzony siedzi przez chwilę. Nie chodzi, wypowiada pojedyncze słowa. Mimo to jest bardzo pogodnym dzieckiem, walczącym o każdy dzień.

 Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich mieszkańców Sułkowic o wsparcie naszej dobroczynnej akcji. Dzieci mogą składać plastikowe zakrętki u wychowawców klas, co przy okazji wiąże się z potrzebą segregowania odpadów, tak ważną dla troski o klimat Ziemi. Zachęcamy do odkładania zakrętek przez cały rok. Na wiosnę z okazji Dnia Ziemi uruchomimy drugą edycję tej zbiórki. Każdy, komu leży na sercu dobro innych może wesprzeć finansowo Oskarka, wchodząc na stronę Fundacji Siepomaga- link poniżej.

 

https://www.siepomaga.pl/oskar-blak

 

                                                                                             Iwona Wrona