Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

NAJMŁODSI ANIMUJĄ

 

„Najmłodsi animują i bezpiecznie się czują”

 

 

W dniach 20-29  września 2021 r. uczniowie z klas II i III zmierzyli się z niełatwym zadaniem. Pod czujnym okiem swoich pań przygotowali animację komputerową na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To kolejna nasza inicjatywa powzięta w ramach małopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

 

W tym celu, podczas zajęć z informatyki, uczniowie wykorzystali edytor grafiki Paint.Tworzyli tu rysunki bazując na zdobytej w trakcie lekcji z kształcenia zintegrowanego i pogadanki z policjantem- wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Można na nich dostrzec poszczególne grupy znaków: informacyjne i ostrzegawcze, nakazu oraz zakazu. Widać nadjeżdżające samochody, które oświetlają pieszego wyposażonego w odblaski. Na wielu ilustracjach znajduje się przejście dla pieszych z sygnalizatorem i bez niego, w pobliżu którego dzieci zachowują szczególną ostrożność. Na podkreślenie zasługuje to, że dzieci nie kopiowały ilustracji dostępnych w Internecie, ale przy pomocy narzędzi programu Paint wykonały swoje autorskie dzieła, co tylko na pozór wydaje się łatwym przedsięwzięciem. Po utworzeniu galerii prac, poszczególne obrazki zostały ułożone i opatrzone komentarzem. Do niektórych dodaliśmy efekty 3D, a animację ubogaciło nagranie dźwiękowe.

 

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom, które podjęły „odblaskowe wyzwanie”. Wasze prace budzą nasz podziw. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do pań: Beaty Szuby, Katarzyny Dąbrowskiej i Magdaleny Klus za pomoc w realizacji tego zadania. Zapraszam to obejrzenia animacji, która znajduje się poniżej.

 

      Iwona Wrona

 

ANIMACJA