Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Interaktywne spotkanie z bajką

 

Interaktywne spotkanie z bajką

  

7 października 2021 r. gościliśmy w naszej szkole wyjątkową postać. Był to pan Paweł Kowalik- aktor, akrobata i cyrkowiec zarazem z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie. Nasz gość przygotował dla najmłodszych widzów niezwykły spektakl. Dzieci z klas I-III obejrzały na dużym ekranie interaktywne widowisko, w trakcie którego zostały przeniesione na cztery plany filmowe. Każdy z nich przedstawiał fragmenty znanych i lubianych bajek. Były to: „Pinokio:, „Sindbad”, „Królowa Śniegu” oraz „Pokahontas”.

 

          Sindbad zabrał dzieci do baśni tysiąca i jednej nocy. Pinokio udzielił im rady, „że trzeba do szkoły chodzić, a rodziców słuchać”. Królowa Śniegu udowodniła, że śnieg może padać również latem, a motto Pokahontas na długo pozostanie nam w pamięci: „Jeden świat jest wokół nas. Każda jego część ma sens: drzewo, ptak, ryba, ssak- wszystko to jeden świat”.

 

         Seans trwał 45 minut, oddzielnie dla każdej grupy wiekowej. 75 calowy telewizor z zastawkami, kurtyną, światłami ledowymi, maszyną do robienia baniek mydlanych oraz wytwornicą śniegu zachwyciły wszystkie dzieci. Efekty specjalne wzbudziły w nich niesamowite emocje i aplauz. Na pamiątkę tego wydarzenia aktor wręczył uczniom książeczki z edukacyjnymi quizami i zagadkami oraz kolorowe zakładki.  Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji szkoły oraz pani Halinie Borskiej za zorganizowanie oryginalnego widowiska.

 

Iwona Wrona

 ZDJĘCIA-KLIKNIJ